Hodowla Akity Amerykańskiej

Hodowla Akity Amerykańskiej

Witam w hodowli Kraina Goszczowice która jest przydomową hodowlą psów rasy Akita amerykańskiej, hodujemy tą rasę od 2014r. Nasze psy są posłuszne o spokojnym usposobieniu nie sprawiają większych problemów jak na dworze i w domu pełne radości .
Wspólnie z małżonką zajmujemy się wychowaniem psów ,które są bardzo kochane i są traktowane jak członkowie naszej rodziny. Dzięki rodzinnej atmosferze w jakiej są wychowywane przekłada się to na osiągnięcia.

 


 Akita Amerykańska

hodowla Akity Amerykańskiej - Kraina Goszczowice
hodowla Akity Amerykańskiej - Kraina Goszczowice
Nazwa rasy wywodzi się z prefektury Akita w północnej części Japonii. Akita jest rasą myśliwskich szpiców japońskich (w kwalifikacji FCI zaliczono ją do grupy 5, sekcji 5). Pierwotnie przeznaczona była do walk psów, polowania na grubą zwierzynę oraz do ciągnięcia ciężkich ładunków. Przodkowie tej rasy przybyli do Japonii wraz z imigrantami.

Wraz z biegiem lat i wzrastającą popularnością, Akity stały się częścią japońskiego dziedzictwa narodowego. By uchronić Akitę przed masowym zabijaniem psów podczas II wojny światowej, zaczęto krzyżować ją z owczarkami i mastifami. Tak powstała rasa stała się lżejszą wersją- Akitą Amerykańską.

Akity Amerykańskie to psy o dużej dozie uporu i pasji jeśli chodzi o łowiectwo. Rasa ta ma bardzo zdecydowany charakter. Właściciel musi liczyć się z konsekwentnym, ale przy tym łagodnym prowadzeniem.
Akita Amerykańska nie jest psem wyczynowym, ale należy poświęcić jej czas na zabawę czy szkolenie. Przedstawiciel tej rasy Akity Amerykańskiej jest inteligentny, ale szkolenie, hodowla Akity Amerykańskiej nie jest jednym z najprostszych zadań. Właściciel powinien nawiązać z nim odpowiednią relację. Mimo, że rasa ta ma skłonności do dominacji, są to także wrażliwe psy, stąd też wzmianka o żelaznym, ale i cierpliwym, łagodnym podejściu.
Akity Amerykańskie są bardzo rodzinnymi psami. Jeśli są odpowiednio wychowane, mają dobre kontakty z dziećmi. Ponad to, idealnie nadają się do roli stróża domu. Tolerują obcych, jeśli są oni mile widziani przez właściciela.
Akity Amerykańskie są rasą bardzo wytrzymałą i odporną. Nie są wybredne jeśli chodzi o jedzenie. Dwa razy w roku linieją, w tym okresie mogą sprawiać wrażenie "chorych". Zadbana i dobrze karmiona Akita może żyć nawet do 14 lat.